אינדקס אתרים - סרגל כלים 
  גוטה - מודד האתרים העברי הראשון ברשת !        

אינדקס אתרים | סרגל כלים | אתרים חדשים | אתרים מומלצים | אינדקס מאמרים | הוסף אתר לאינדקס

 

 על חשיבות מתנה ליולדת ושיקום התדמית הנשית שלה

 

הימים הראשונים שלאחר הלידה מאופיינים בעליות ומורדות רגשיים רבים עבור היולדת הטרייה. מצד אחד אושר בלתי נדלה על האוצר הקטן ומצד שני תחושות של אובדן הזהות הנשית בשל ההנקה ובשל השינויים הגופניים שהיא עוברת. רכישת מתנה ליולדת המיועדת דווקא לה ולא לתינוקה בהחלט עשוי לשפר את מצב רוחה. במאמר זה נסביר מדוע בעת בחירת מתנת לידה כדאי אולי לשקול מתנה ליולדת עצמה.

 

רבות דובר ונכתב אודות תחושותיה של האם הטרייה, תחושות המורכבות מגורמים חיצוניים ופנימיים רבים: עייפות, חולשה עקב תהליך הלידה או הניתוח הקיסרי – תהליך החלמה שלוקח זמן, הורמונים המופרשים בעקבות ההנקה וכמובן גורמים סביבתיים כמו יחס הסביבה, האם היא מקבלת עזרה או לאו ועוד. ידוע כי ביום השלישי לאחר הלידה, מתרחש אצל מרבית היולדות תהליך של דכדוך המביא להתפרצויות בכי, ולרוב זה מתרחש כאשר מגיעים עם התינוק לבית ומתחילים את ההתמודדות לבד- ללא סיוע האחיות בתינוקיה.

 

התדמית הנשית לאחר הלידה

האישה מרגישה פחות נשית כעת; גופה טרם חזר למימדיו הקודמים טרם ההריון, החזה משנה את צורתו עקב התמלאותו בחלב וכאבי התפרים מציקים ומקשים על תפקוד יומיומי רגיל. עם כל התחושות הללו היא מנסה להתחבר לתינוק שלה, להכירו ולהעניק לו את תשומת הלב המרבית. כאשר שוקלים איזו מתנה ליולדת כדאי לקנות, אולי כדאי לקחת כל זאת בחשבון. מתנה ליולדת המתמקדת ביולדת עצמה, מביעה התחשבות רבה וגבוהה באם הטרייה והיא מתעודדת למחשבה שחושבים גם עליה ולא רק על תינוקה. אילו סוגי מתנות ליולדת עצמה יש?

 

ראשית כל, מתנת לידה של מוצרי טיפוח מובטחת כמעט תמיד להעלות חיוך על פני האם הטרייה. בשבועיים שלאחר הלידה חשוב לעודדה להשקיע בעצמה ולטפח את עצמה חרף הרגשתה הפיזית החלשה ותחושת הפגיעה בנשיות שלה. מוצרי טיפוח לאמבט, קרם גוף וגרמים העוזרים למנוע סימני מתיחה יהוו מתנת לידה נפלאה ומתחשבת ביותר.

 

רעיונות למתנת לידה

מתנה ליולדת בסגנון מעט שונה אך הפועל על אותו עקרון הוא סדנת העצמה נשית, המיועדת במיוחד לנשים לאחר הלידה. זוהי סדנה בה מקבלות יולדות טריות תמיכה ועזרה לאחר הלידה, וסיוע בחזרה לשגרה. הסיוע הזה לא יסולא בפז עבור היולדת, שיכולה לשפוך את ליבה, להתייעץ ואף לתרום מניסיונה גם לנשים אחרות. אפשר גם לתת כמתנה סדנת איפור וטיפוח, סדנת התעמלות לאחר לידה וגם חולצה או גופיה מדליקה עם כיתוב מקורי.

 

מתנה ליולדת בהחלט יכולה לסייע לה לשקם את התדמית הנשית שנפגעה. על כן חשוב להתאים את המתנה לטעמה האישי של היולדת ועל פי מה שהיא זקוקה לו ביותר. מעבר לכך ,חשוב להעניק לה אהבה ותמיכה ככל שתזדקק בתקופה זו בחייה – ואין ספק כי לאחר התבססות ההנקה, לאחר שהיא תחלים פיזית מתלאות הלידה ולאחר שהתינוק יקבל שגרה נוחה גם תחושתה האישית תשתפר פלאים.


חדשות ותקשורת
כלכלה ועסקים
ספורט ופנאי
חברה ומשפחה
תרבות ובידור
מחשבים ואינטרנט
קניות וצרכנות
תיירות ונופש
בריאות ורפואה
חינוך ומדע
תחבורה ונסיעות
לוחות יד שניה
טבע וסביבה