אינדקס אתרים - סרגל כלים 
  גוטה - מודד האתרים העברי הראשון ברשת !        

אינדקס אתרים | סרגל כלים | אתרים חדשים | אתרים מומלצים | אינדקס מאמרים | הוסף אתר לאינדקס

ציוד לגני ילדים

גן ילדים הוא מסגרת חינוכית בה מופקדים ילדים מתחת לגיל בית-ספר (6). לפי החוק בישראל, מגיל 5 הורים חייבים לשלוח את ילדם למוסד חינוכי מוכר, כאשר המסגרת הנמוכה ביותר היא גן חובה. קיימת חשיבות גדולה לבחינת ציוד לגני ילדים הנמצאים בגן, שכן ציוד זה תכליתו לסייע להתפתחותו של הילד.

כאשר אנחנו אומרים ציוד לגני ילדים, אנחנו למעשה מדברים על משחקים לגני ילדים, מתקנים, צעצועים, כלים, כסאות וריהוט וכו'. כל אלה מקיפים את הילד במהלך שעות היום וחשוב לוודא כי אלה מותאמים היטב לילדי הגן, לגילם ולשלב ההתפתחותי שבו הם נמצאים. בנוסף יש צורך לוודא כי ציוד לגני ילדים עומדים בכל הקריטריונים של בטיחות. כל זה נכון בכל מה שקשור לציוד כגון צעצועים, מתנות לגני ילדים, מתקנים, בטיחות של רהיטים וכו'.

סוגי גנים

ישנם סוגים רבים של גני ילדים הפועלים בשיטות חינוכיות שונות והעושים שימוש בסוגי משחקים לגני ילדים שונים. החל מהגן הרגיל שמהווה מסגרת חינוכית טרום בית-ספרית, בה הילד מקודם בתחומים פיזיולוגיים-מוטוריים, רגשיים וחברתיים, דרך גן ילדים אנתרופוסופי השם דגש על פיתוח אדם חופשי ושלם עם עצמו, גן לילדים עם צרכים מיוחדים, גנים משולבים ועוד.בכל הסוגים הללו של הגנים תמצאו ציוד לגני ילדים שונה, צעצועים לגני ילדים – מעט שונים וכמובן גישה שונה אל הילדים.

כיצד לבחור גן ילדים

ישנם מספר עקרונות שחשוב לשים לב אליהם בבחירת גן ילדים המתאים לילד. ראשית, אין לזלזל בתנאים הפיזיים של הגן. אלמנטים כמו מרחק מהבית, ציוד גני ילדים מספק ותנאים טובים, מרחב בגן ובחצר, היגיינה במתקני הגן, משחקים לגני ילדים וכו'.

דבר חשוב נוסף הוא האווירה השורה בגן – האם הגננת מקרינה חום ואהבה, האם הילדים נראים שמחים ומלאי עניין, האם הילדים חש נינוחים או טרודים, האם ישנה פעילות המספקת מספיק עניין עבור הילדים וכו'. אלמנט נוסף הוא הגישה החינוכית של הגננת וצוות הגן. כדאי לשוחח עם הצוות ולוודא שגישתו תואמת את גישת ההורים, שהמטרות החינוכיות שההורים רוצים להשיג אכן מושגות ושהגן לא משמש רק כבייביסיטר עבור הילד.

צילום גני ילדים – בשביל השקט הנפשי שלכם

בשנים האחרונות נפוץ מאוד העניין של קיום מצלמות מעקב בגני ילדים - צילום גני ילדים. אין ספק שהסיפורים בעיתונות אודות גננות מתעללות העלו את הסוגיה לתודעה ואכן יש משהו מסיר דאגה בידיעה שניתן בכל רגע נתון להיכנס לאינטרנט ולהציץ בילד. עם זאת, כדאי לזכור שעבודה תחת לחץ תמידי של "האח הגדול" שצופה בך, יכולה דווקא להשיג את האפקט ההפוך ולהפוך את צוות הגן לעצבני ולחוץ והדבר יבוא לידי ביטוי ביחס לילדים. מה גם, שככל הנראה צילום גן ילדים באשר הוא לעולם לא יכסה את כל שטח הגן וגננת שתרצה להתעלל או לנהוג באלימות, תמצא את מקומות המסתור לשם כך. חשוב, אם כן לדעת לעשות את האיזון הנכון בסוגיית צילום גני ילדים לצורכי מעקב.

ביטוח וביטחון ילדינו

ביטחון ילדינו איננו בא לידי ביטוי אך ורק בטיבם של משחקים לגני ילדים והצעצועים. נכון נודעת משמעות גדולה לטיב הצעצועים והמשחקים ובכלל לכל ציוד גני ילדים.  אך חשוב לזכור דבר חשוב לא פחות והוא לוודא, בעיקר בקרב גני הילדים הפרטיים, שהגן מחזיק בפוליסת ביטוח לגני ילדים. אמנם, כל ילד הנמצא במוסד חינוכי מכוסה בביטוח לתאונות אישיות של השלטון המקומי במשך כל שעות היום (גם מחוץ לגן), אולם ביטוח לגנים זה אינו מלא ואינו מכסה, למשל, פיצוי בגין נכות אסתטית, פיצוי בגין כאב וסבל ועוד. מעבר לזה, אם הגן הוא פרטי ואינו מורשה, ייתכן והכיסוי הביטוחי יפקע. בכל מקרה, גן ילדים רציני ידאג לבטח את עצמו ואת הילדים.

 

אם כן, אנחנו רואים כי לדברים שלכאורה נראים טריוויאליים כמו: ציוד לגני ילדים, צעצועים, משחקים לגני ילדים, צילום גני ילדים, ביטוח לגנים ואפילו מתנות לימי הולדת אותם מחלקים בעת חגיגה – קיימת חשיבות גדולה בבואכם לבחור באיזה גן לרשום את ילדיכם. שימו לב לכל הדברים האלו וכך תוכלו להתקדם צעד נוסף לכיוון מציאת הגן האידיאלי עבור ילדיכם. למידע נוסף ועזרה מקצועית תמיד תוכלו להיעזר ולהתייעץ עם פורום הגננות הגדול המקצועי ולהחליף דעות וחוויות.

 


חדשות ותקשורת
כלכלה ועסקים
ספורט ופנאי
חברה ומשפחה
תרבות ובידור
מחשבים ואינטרנט
קניות וצרכנות
תיירות ונופש
בריאות ורפואה
חינוך ומדע
תחבורה ונסיעות
לוחות יד שניה
טבע וסביבה