אינדקס אתרים - סרגל כלים 
  גוטה - מודד האתרים העברי הראשון ברשת !        

אינדקס אתרים | סרגל כלים | אתרים חדשים | אתרים מומלצים | אינדקס מאמרים | הוסף אתר לאינדקס

גן ילדים

 

מה משמעות שהיית הילד בגן ילדים, ומה צריך לברר בבואכם לבחור גן לילדיכם ? משחקים לגני ילדים משחקים תפקיד חשוב בהתפתחות הילד שלכם ? טיב הגננת והסיוע המקצועי שלה חשובים ועוד...

 

מהו תכליתו של גן ילדים ?

 

גן ילדים הוא השלב הראשון בחינוך הרשמי של הילדים. על פי חוק מדינת ישראל – חוק חינוך חובה מתחיל כבר מגן הילדים – ועל כן, הגן אליו הולכים ילדים בני 5 -6 בשנה שלפני בית הספר מכונה  "גן – חובה".

 

אולם ילדים הולכים לגן גם לפני גיל 5. למעשה, לא מעט הורים שולחים את ילדיהם כבר מגיל 3-2, לגנים המתאימים לגילם הרך. בגן - הילדים רוכשים מיומנויות, באמצעות אזרים שונים כמו צעצועים לגני ילדים ,ציור, מוזיקה וריתמיקה, ולעתים גם את יסודות הקריאה והכתיבה (אוריינות), פורום תנועה / התפתחות הילד  כמו גם פעילויות אחרות – והכל בהתאם לגילם ויכולתם.

 

בגן הילדים משחקים במשחקים המותאמים לגילם עם צעצועים לגני ילדים כמו גם משחקים לגני ילדים ואלה תורמים  משמעותית להתפתחות המוטורית, הנפשית והגופנית של הילד.

 

יש גנים שמתמקדים פחות במשחקים לשם הנאה – אלא מתקמדים בהכנת הילד לקראת לימודיו בבית הספר היסודי במטרה להכשירו לכיתה א' ולחיים הבוגרים. בדיוק מסיבה זו ישנם כיום לא מעט משחקים לגני ילדים שנועדו על מנת להביא להתפתחותו המוטורית והקוגניטיבית של הילד.

 

גן הילדים אינו מתמקד אך ורק במתן אפשרות לשחק עם צעצועים לגני ילדים ולפתח היכולות האישיות של הילד – אלא גם מספק הזדמנות נפלאה ללמוד את רזי האינטראקציה החברתית בין שאר הילדים ומאפשר להם לרכוש מיומנויות חברתיות שונות כמו שיתוף, הקשבה ועזרה לזולת.

לרוב, תוכניות הלימוד בגני ילדים מספקות תכנים לימודיים חיוביים כמו גם יתרונות חברתיים והתנהגותיים.

 

בוחרים גן ילדים בחוכמה

 

חשוב לבחון היטב את גן הילדים לפני שרושמים אליו את הילד. שכן הילד הולך לבלות שם שנה חשובה ומעצבת בחייו.

 

מומלץ לבדוק שהמתקנים כמו גם משחקים לגני ילדים הנמצאים בגן בטיחותיים, נמצאים במצב תקין והם מותאמים לגילאי הילדים בגן. הביטו היטב בחצר ובגודלה, ילד צריך לרוץ ולהשתולל – וחצר הגן אמורה להיות מספיק גדולה על מנת לאפשר לו זאת. בנוסף יש לוודא שאם יש ארגז חול – החול נקי ומוחלף לפחות פעמיים בשנה.

 

בדקו כי הגננת נעימה עם הילדים, ולא נוקשה מדי. שהיא מסבירה לילדים מה מותר לעשות – ולא כל היום אומרת "אסור" ומרבה להעניש ולכעוס. אותם דברים תקפים גם על סייעות הגן.

 

חשוב לוודא את ניקיון וההיגיינה של השירותים והמטבח של הגן  וכן לוודא כי המטבח ממודר מהילדים ואין להם גישה חופשית אליו. גישה חופשית למטבח חושפת את הילדים לסכנות רבות כמו מים רותחים, חשמל וחומרי ניקוי. בנוסף עמדו על טיב ציוד לגני ילדים בכל גן וגן שאתם בודקים והקשיבו לאינטואיציה שלכם!

 

מומלץ באופן כללי להביט על ילדי הגן ולראות האם הם מאושרים וצוחקים, מרבים לשחק עם צעצועים לגני ילדים או דווקא – עייפים, מתבודדים, לא משתפים פעולה ועצבניים. את הבדיקה רצוי לעשות בשעות הבוקר – שכן אחרי הצהריים יש יותר בכי ועייפות באופן טבעי. וודאו כי קיים בגן ביטוח לגני ילדים  וכי הגן והגננת עובדים עם רישיון והיתר.

 

ולסיום – הכי חשוב לדבר עם ההורים של הילדים בגן ולשאול אותם אם הם מרוצים מהגן ומהגננת. לא תמיד הגן המשוכלל ביותר הוא הגן הטוב ביותר.למידע נוסף, תמיד תוכלו להתייעץ עם פורום התפתחות הילד / תנועה – שם תמצו את כל המידע הדרוש לכם אודות: התפתחות תקינה, תנועה, משחקים לגני ילדים, המלצות על גנים וגננות וממה כדי להיזהר.
טיפ : הגננת היא הגורם המשפיע ביותר עבור הילד בינקות - ביחרו אותה   בקפידה עבור ילדכם

מעוניינים לקרוא עוד על גני ילדים - כנסו לאתר גן פור יו .. 


חדשות ותקשורת
כלכלה ועסקים
ספורט ופנאי
חברה ומשפחה
תרבות ובידור
מחשבים ואינטרנט
קניות וצרכנות
תיירות ונופש
בריאות ורפואה
חינוך ומדע
תחבורה ונסיעות
לוחות יד שניה
טבע וסביבה