אינדקס אתרים - סרגל כלים 
  גוטה - מודד האתרים העברי הראשון ברשת !        

אינדקס אתרים | סרגל כלים | אתרים חדשים | אתרים מומלצים | אינדקס מאמרים | הוסף אתר לאינדקס

סיגריה אלקטרונית אמצעי גמילה בעין הסערה

סיגריה אלקטרונית יועדה לסייע למכורים לסיגריית הטבק בתהליך הגמילה, היא דומה בצורתה לסיגריה רגילה ומחקה את פעולת עישון סיגריית הטבק. סיגריה אלקטרונית הומצאה במזרח הרחוק בשנות התשעים והיום היא מיוצרת על ידי מפעלים רבים בסין תחת שמות מותג שונים ובסטנדרט לא אחיד. מבנה הסיגריה האלקטרונית נועד לתת למעשן הטבק הנגמל חוויה דומה ככול האפשר לעישון לו הוא רגיל, סיגריה אלקטרונית קלה ואחיזתה דומה לסיגריה רגילה, בקצה שלה נורת לד שנדלקת עם כול שאיפה כגחל בראש סיגריית טבק, בגופה מוטמנת בטריה הנותנת את האנרגיה לפעולתה, חיישן אשר מפעיל תא בעירה לפי עוצמת השאיפה ופילטר ובו נוזל שצמוד לתא הבעירה ומשחרר את האדים שמדמים עשן ושאותם שואף המעשן. סיגריה אלקטרונית מקבלת פילטרים במגוון רחב, בגדלים שנעים בין עשר לחמישים מיל' ומתאימים לאורך שימוש שונה, בטעמים שונים ובתרכובות משתנות.

להזמנת סיגריה אלקטרונית ואביזרים משלימים – כנסו לחנות האינטרנט של חברת TAKEAIR

הבעיתיות שבסיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית לא קיבלה את אישור מינהל התרופות האמריקאי ובעקבותיו הלך משרד הבריאות, תרכובות הניקוטין לסיגריות אלו אסורות לשיווק המוני ומותרות רק ביבוא אישי, יחד עם זאת פילטרים של ניקוטין משווקים באינטרנט באתרים מקומים לכול דורש. הסיבה שמנהל התרופות האמריקאי אסר על נתינת תקן לסיגריה אלקטרונית כעזר גמילה היא שהסיגריה האלקטרונית מיוצרת על ידי מפעלים רבים ללא סטנדרט איכות יציב וקבוע, סיגריה אלקטרונית מסכנת את המשתמשבה כאשר חריגות של ייצור פגום לא מתגלות בשל בקרת איכות חלשה או חסרה לחלוטין במפעלים, בנוסף מנהל התרופות לא היה מעוניין בהחלפת בסיס המכורים לסיגריות טבק במכורים לסיגריות אלקטרוניות. התרכובות של נוזל האידוי לסיגריות האלקטרוניות לא מוכרות בחלקן במערב וגם הן משתנות ובאיכות לא יציבה ועקבית. לכן פועל מינהל התרופות האמריקאי בעקביות להגבלת היבוא של הסיגריות האלקטרוניות והחלשת כושר חדירתן לשוק האמריקאי.

מחירי סיגריה אלקטרונית

מחיר ערכה של סיגריה אלקטרונית נע בין 300 ש''ח בקירוב ועד כמה אלפי שקלים לסיגריה מותרת מסדרה מוצמצמת לאספנים. בנוסף ישנו הפילטר שמחירו בכמותו המינמלית לשימוש מתחיל בשלושים שקלים, הנוזלים מגיעם במגוון טעמים מטעמים המחקים מותגי סגריות קיימים ועד טעמים המחקים טעמי פירות או מורכבים משמני פירות וירקות. ניתן לרכוש פילטרים וערכות דרך האינטרנט באתרים שמתמחים בשיווק מותגים שונים של סיגריה אלקטרונית או בחנויות טבק ועישון. כדאי כמובן לשלב את השימוש בסיגריה עם מוכנות ותמיכה בתהליך הגמילה על ידי ידוע הקרובים למאמץ להשתנות ואף עירובו רופא המשפחה בתהליך


חדשות ותקשורת
כלכלה ועסקים
ספורט ופנאי
חברה ומשפחה
תרבות ובידור
מחשבים ואינטרנט
קניות וצרכנות
תיירות ונופש
בריאות ורפואה
חינוך ומדע
תחבורה ונסיעות
לוחות יד שניה
טבע וסביבה